А також ті продукти, від яких варто відмовитися заради збереження здоров’я і поліпшення самопочуття.

Сердечникам неспроста радять дотримуватися дієти – неправильне харчування може погіршити стан і загрожує дуже сумними наслідками. У числі загальних рекомендацій для збереження здоров’я серця зниження кількості шкідливого холестерину, який ми отримуємо з їжею.

Тобто, під заборону потрапляють різні снеки, чіпси, копченості, ковбаси. Рекомендується відмовитися від смаженої в олії їжі, напівфабрикатів, а також знизити вживання жирних молочних продуктів і червоного м’яса. Настійно радять кардіологи знизити кількість солі, особливо це важливо при проблемах з тиском.

Лікар-кардіолог Наталія Ляхова розповіла журналістам, що ж необхідно включити в меню, якщо ваше серце нездорове. Вона радить налягати на свіжі овочі і білкові продукти, а також додати в меню горіхи і цільні злаки.

Горіхи містять багато мінералів і вітамінів, позитивно впливають на здоров’я серця і судин. Цільні злаки і овочі теж багаті ними, і допомагають знижувати рівень холестерину.

З джерел білка Ляхова рекомендує курячу грудку, індичку і нежирні молочні продукти. Також вона додала, що потрібно хоча б раз на тиждень їсти жирну рибу, особливо це важливо взимку — в ній багато корисних жирів і вітаміну D.