Ви повертаєтеся додому з роботи, лягаєте на диван, включаєте телевізор, берете якусь їжу – і повільно товстієте. Як би це жорстоко не звучало, але це дійсно так.

Є цілий ряд навичок, які так чи інакше присутні в житті кожного з нас і які ведуть до набору зайвої ваги. Детальніше читайте в матеріалі.

Звичка №1: об’їдатися під час вечері

Протягом дня їжа людині просто необхідна для підтримки рівня енергії. Але не завжди виходить, погодьтеся? Тому ми приходимо додому і накладаємо собі в тарілку побільше. Гаразд, якщо це овочі. Але найчастіше після трудових буднів хочеться чогось покалорійніше, а значить, пожирніше. Адже саме така їжа дарує довгоочікувану енергію, яку організм втратив за весь день.
Саме такий підхід до харчування загрожує набором зайвої ваги. Тому варто рівномірно розподіляти прийоми їжі, а не об’їдатися на вечерю картоплею під майонезом. Вечеря повинна бути легкою, а не такою, яка навантажить шлунок донезмоги.

Звичка №2: не чистити зуби після вечері

Складно уявити людину, яка відразу після вечері піде чистити зуби. І складно уявити, що це допомагає позбутися зайвих кілограмів. А насправді це дозволить не переїдати після. Адже присмак м’ятної зубної пасти у роті часто змінює смак улюблених страв, які не захочеться їсти вже після того, як зуби почищені.

Звичка №3: відпочивати після вечері

Всім після вечері хочеться полежати, відпочити. Тому вважається абсолютно нормальним подрімати на дивані півгодинки перед телевізором. Однак це не найкраща звичка, яка веде до набору зайвої ваги. В ідеалі слід відправитися на прогулянку. 15-20 хвилин на свіжому повітрі допоможуть підбадьоритися і змусить організм активніше спалювати калорії, в той час як відпочинок на дивані призведе до зворотного ефекту.

Звичка №4: вечеряти перед телевізором

Якщо у вас в житті присутня ця звичка, то від неї слід позбавлятися. Адже саме такий підхід призведе до набору зайвої ваги. Під час їжі мозок буде відволікатися на щось інше, насичення прийде пізніше, відповідно, і зайвого можна з’їсти дуже легко. Численні дослідження довели шкоду прийому їжі перед телевізором, за газетою або книжкою, тому терміново викорените цю проблему зі свого життя, якщо не хочете потім боротися із зайвою вагою.

Звичка №5: мало спати

Як відомо, сон дозволяє запустити активний процес жироспалювання. Тому необхідно спати довше – не менше 7-8 годин на добу. Брак ж нічного відпочинку може привести до набору зайвої ваги.

Звичка №6: вирішувати проблеми ввечері

Складно уявити сучасну ділову людину, яка строго після 18:00 не торкається вирішення робочих моментів. Ми розуміємо, що позбавити себе від такої звички непросто, так як у всіх різна робота. Робочі хвилювання можуть викликати стрес, а це викликати бажання закусити нерви чимось смачним. Як підсумок – зайві калорії, зайві кілограми.

Звичка №7: телефон або комп’ютер перед сном

Ця звичка безпосередньо пов’язана з попередньою. Але вона абсолютно не корисна для фігури. Випромінювання синього діапазону, що виходить від гаджетів, пригнічує вироблення гормону мелатоніну, відповідального за відхід до сну. Звідси – проблеми зі сном, мішки під очима, зайва вага, так як ніч – найоптимальніший час доби, коли найактивніше просувається жироспалювання.

Джерело: МедікФорум