Велика частина випадків сліпоти у людей старше 40 років починається з катаракти!

Катаракта – найпоширеніше очне захворювання в світі і одна з основних причин втрати зору у людей старше 40 років. При цьому захворюванні на кришталику ока поступово розвивається непрозора пляма, яка з часом затягує весь кришталик, і людина перестає бачити. Одна з головних труднощів, пов’язаних з катарактою — її непомітність. Як правило, пацієнту звертаються до лікаря вже на тій стадії, коли хвороба істотно заважає зору. Важливо знати ранні ознаки катаракти, щоб вжити заходів якомога раніше і зберегти зір.

Розмитий зір

Перші два симптоми розвивається катаракти – зниження зору, а також розмитість картинки. Якщо вам здається, що навколишній світ все більше схожий на картини імпресіоністів, то саме час звернутися до лікаря. Справа в тому, що лінза в наших очах, яка допомагає відбивати світло, через розвивається катаракти стає все більш каламутною, непрозорою, і зір стає розмитим.

Читайте також:  Коли потрібно їсти часник, щоб знизити холестерин

Труднощі в розрізненні кольорів

Ще один симптом катаракти, яка розвивається — нам стає все важче розрізняти кольори і особливо відтінки. Білий колір здається трохи жовтуватим, а бежевий — пісочним. Найгірше те, що цей процес йде поступово і самостійно помітити зміни в сприйнятті кольору дуже складно. Але якщо ваші близькі звернули увагу на те, що ви не зовсім вірно розрізняєте кольори, варто звернутися до офтальмолога.

Підвищена чутливість до світла

Найпоширеніший і частий симптом катаракти, яка розвивається — особлива чутливість до світла. При цьому захворюванні яскраві лампи стають справжнім ворогом, а звичний рівень світла стає занадто яскравим і навіть болісним. Якщо вам здається, що навколо стало занадто багато світла, зверніться до лікаря!

Читайте також:  2 зміни у звичках харчування, які говорять про деменцію

Складнощі з нічним водінням

Якщо ви водій, у вас є шанс помітити катаракту на ранніх стадіях, достатньо звернути увагу на можливі труднощі, пов’язані з водінням в нічний час. Головний біль і біль в очах, що виникає від світла далеких фар, труднощі в читанні дорожніх знаків в темряві — все це привід як можна швидше звернутися до лікаря.

Неможливість розібрати дрібний шрифт

Чим старше ми стаємо, тим більше турботи вимагає наш зір. Вікова далекозорість — поширена проблема, більшість людей старше 50 років стикаються з нею. Але якщо вам все важче розбирати дрібний шрифт в книгах і журналах, причиною тому може бути і катаракта, котра розвивається. Лінза, завдяки якій ми бачимо, складається з води і білка, а катаракта змушує цей білок згортатися — і нам стає важко розрізняти дрібні предмети і символи.

Читайте також:  Знайдено ще одну причину не давати підліткам занадто багато сидіти в соцмережах

Подвійний зір

Ще один «тихий» симптом розвивається катаракти — диплопія або «подвійний» зір. Чим сильніше затуманюється кришталик ока, тим сильніше спотворюється світло, що проходить крізь нього — і тим сильніше змінюється картинка, яку ми бачимо. Так що якщо у вас двоїться в очах, безумовно варто звернутися до лікаря.

Раптове поліпшення зору

Різке поліпшення зору у пацієнтів з короткозорістю — ще один із симптомів катаракти. На жаль, поліпшення досить швидко проходить, а ось захворювання продовжує розвиватися. Так що не відкладайте черговий похід до лікаря і пам’ятайте, що окуліста варто відвідувати як мінімум один раз в рік!