Рак шкіри – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань у світі. В основному захворювання пов’язане з ультрафіолетовим випромінюванням Сонця, проте є й інші причини.

Люди, які споживають велику кількість цитрусових, особливо апельсинів (апельсинового соку), мають підвищений ризик розвитку меланоми порівняно з тими, хто їх не їсть, згідно з дослідженням, опублікованим у британському журналі дерматології. Результати показують, що вживання більше двох порцій цитрусових в день пов’язане з підвищенням ризику меланоми на 63%. Меланома – це злоякісна пухлина, що розвивається з клітин, що синтезують меланін. Причому з шкіри вона може поширюватися на інші органи.

Дослідники з Університету Індіани вивчили зв’язок між споживанням цитрусових і меланомою, беручи до уваги ряд інших факторів, включаючи вік, тривалість перебування на сонці і світлу шкіру, пише Express. Згідно з їхніми даними, у тих, хто вживає більше однієї порції апельсинів в день, ризик меланоми підвищується на 79% в порівнянні з тими, хто не їсть, а вживання більше однієї порції апельсинового соку збільшує ризик на 54%. Дослідження показало, що учасники зі світлою або дуже світлою шкірою особливо схильні до ризику при більш високому споживанні цитрусових.

Гаррієт Далвуд з Британської асоціації дерматологів сказала: “оскільки захворюваність меланомою продовжує зростати, необхідні поліпшені стратегії профілактики. Дослідження супутніх факторів, таких як споживання цитрусових, корисні для зниження захворюваності на рак шкіри, особливо серед тих, хто піддається найбільшому ризику. Цитрусові, особливо апельсини та апельсиновий сік, широко споживаються у Великобританії, при цьому споживання фруктових соків, як повідомляється, зростає з року в рік. Це дослідження могло б допомогти медичним працівникам давати більш точні поради пацієнтам, у яких вже встановлені фактори ризику”.

Доктор Росс Перрі з мережі шкірних клінік Cosmedics уточнив, що на зв’язок меланоми з цитрусові вказували і раніше. “У фруктів багато позитивних якостей, вони багаті поживними речовинами, і я вважаю, що це переважує будь – який теоретичний потенційний ризик виникнення меланоми”, – пояснив він.