З’ясувалося, що кава корисна тим, хто займається спортом. Він підвищує ефективність тренувань і допомагає поліпшити спортивні результати на 2% -16%.

Про користь кави в галузі фізичної активності та спорту заявили австралійські дослідники. Отримані ними дані опублікував Medical Express. За словами науковців фахівців, головний компонент кави, кофеїн, не тільки бадьорить і покращує концентрацію уваги, а й підвищує витривалість – все це безпосереднім чином позначається на результатах спортивних занять.

На користь цієї думки вчених говорять результати метааналізу більше 300 досліджень, котрі аналізували вплив кофеїну на фізичну активність людей. Дослідники констатували: вживання кави приблизно за 45-90 хвилин до тренування робить її більш ефективною. Наприклад, в цьому випадку люди виконують в тренажерному залі більше вправ з вагою. Також завдяки кофеїну поліпшуються результати тих, хто займається бігом і їздою на велосипеді.

«Для поліпшення спортивних показників необхідна доза кофеїну від 3 до 6 мг на кілограм ваги», – підрахували автори роботи.

У той же час фахівці застерігають від зловживання кофеїном.

Джерело: МедікФорум