Ніколи ще довге і здорове життя не було так легко досяжне, як сьогодні. Завдяки сучасним відкриттям науки і медицини, багато хто знає, що для довголіття важливо дотримуватися збалансованого харчування і здорового способу життя в цілому.

“Невеликі, але постійні зміни в повсякденному житті, які потім перетворюються на звички, набагато легше реалізувати, ніж раптово стати прихильником здорового способу життя. До того ж, це набагато корисніше для здоров’я”, – розповіла доктор Майоні Гунератне.

За її словами, є два ключові дієтичні принципи, які можуть мати величезний вплив на тривалість життя. В першу чергу, вона порадила знизити споживання цукру, пише Express.co. Доктор пояснила, що це зменшить запальний ефект, який продукт надає на всі клітини організму. Іншою перевагою скорочення цукру в раціоні є те, що він допомагає стримувати ожиріння.

Друга порада-готувати самим, відмовившись від ультрапастеризованих продуктів. “Було доведено, що вживання ультрапастеризованих продуктів призводить до збільшення ваги з усіма пов’язаними медичними проблемами”, – попередила Гунератне.

Крім того, є сенс збільшити споживання ферментованих продуктів домашнього приготування, таких як чайний гриб або кимчи. Згідно з дослідженнями, вживання такої їжі знижує ризик розвитку серцевих захворювань. Зокрема, дослідження, опубліковане в Springer Nature, показало, що чайний гриб значно поліпшив два маркери серцевих захворювань: показники “поганого” і “хорошого” холестерину всього за 30 днів, додала медик.