Нещодавно проведене дослідження свідчить, що сни можуть являти собою комбінацію фрагментів безлічі життєвих переживань, а також допомагають передбачити майбутні події.

Журнал Sleep опублікував звіт про роботу вчених нейробіологів з Університету Фурмана, які намагалися осягнути природу виникнення сновидінь. Один з висновків, зроблених фахівцями, свідчить, що сни є відображенням функції організму по обробці пам’яті. Згідно з даними авторів дослідження, сюжети снів, які бачать люди, багато в чому засновані на інформації, що зберігається пам’яттю з минулого, – але також сни можуть містити в собі попередження про майбутнє.

«Сни є результатом процесу, який часто об’єднує фрагменти безлічі життєвих подій і передбачає майбутні події», – заявила провідний дослідник проекту, доктор когнітивної нейробіології Ерін Вамслі.

Читайте також:  Вживання лагера корисне для кишечника

У випробуваннях вчених брали участь 48 студентів, які спали в лабораторії. Протягом ночі учасників будили до 13 разів, щоб вони розповіли про свій досвід під час засипання, швидкого сну і повільного сну. На наступний ранок учасники визначали, що з реального життя послужило джерелом сюжетів їх сновидінь.

Вчені прийшли до висновку, що при формуванні снів мозком задіюється пам’ять відразу з декількох джерел – подій поточного життя, а також того, що відбувалося в минулому. Складаючи з них єдиний сценарій, він може створювати продовження, що є своєрідним передбаченням майбутнього. У той же час, констатують вчені, майбутні події, які можна побачити уві сні, рідко мають реалістичну форму.

Читайте також:  Міфи про їжу: чим корисна і шкідлива полуниця, скільки її можна їсти, як вибрати смачну