Вживати груші, незважаючи на їхню користь, слід далеко не всім, нагадав лікар-гастроентеролог Володимир Неронов.

В інтерв’ю лікар нагадав, що груші зволожують організм, дають йому вітаміни та мінерали, забезпечують велику кількість клітковини. Але в той же час через деякі особливості ці плоди можуть виявитися небезпечними для самопочуття окремих груп людей. Зокрема, груші протипоказані тим, у кого ослаблена, хвора на підшлункову залозу.

«Людям із захворюваннями підшлункової залози (панкреатитами) протипоказані груші через присутність у їхній зернистій м’якоті кам’янистих клітин. Особливо небажано їсти цей продукт у свіжому вигляді під час загострення панкреатиту», – говорить Неронов.

Лікар-гастроентеролог додав, що груші також мають ефект, що закріплює стілець. Люди, схильні до запори, повинні вживати їх із великою обережністю.

Крім того, лікарі не радять їсти груші при гастритах, різних нетравленнях (наприклад, це можуть бути дисбактеріоз, коліт, метеоризм) – якщо дуже хочеться, фрукт можна дозволити собі строго в невеликій кількості і лише зрідка. Людям із перерахованими патологіями Неронов порекомендував обмежуватися грушевими соками чи компотами.