Хвороба Альцгеймера є однією з найпоширеніших форм деменції. На ранніх етапах цього захворювання починаються проблеми із запам’ятовуванням, концентрацією і прийняттям рішень.

Нове дослідження показало, що про початок хвороби можуть розповісти очі навіть при відсутності помітних ознак ослаблення когнітивних функцій.

Сьогодні немає точного розуміння причин виникнення хвороби Альцгеймера, проте відомо, що їй може супроводжувати утворення амілоїдних відкладень. Це білкові бляшки, які відкладаються між клітинами мозку і заважають їх роботі.

У дослідженні, опублікованому в журналі Alzheimer’s & Dementia, говориться, що амілоїдні відкладення можуть утворюватися і на сітківці ока. Американські вчені з Каліфорнійського університету виявили зв’язок між наявністю бляшок в оці і в мозку, а, отже, і розвитком хвороби Альцгеймера.

Читайте також:  Безсоння: експерт зі сну назвала 3 звички, які допоможуть швидше заснути

У групі людей з безсимптомною хворобою Альцгеймера вони виявили велику кількість амілоїдів як в мозку, так і при скануванні сітківки ока. У здорових людей число амілоїдних відкладень було значно менше.

Вчені вважають, що це дослідження дозволить виявляти деменцію на ранніх стадіях за рахунок швидкого і дешевого огляду очей без дорогого сканування мозку. Однак вони відзначають, що необхідно випробувати метод у великих масштабах. Цього разу випробуваними були всього 8 осіб.