У деяких випадках вживання сиру має бути виключно помірним, або від продукту слід відмовитися і з’їсти його в інший раз.

В інтерв’ю лікаря-дієтолога Маргарити Корольової прозвучали пояснення щодо того, кому може бути шкідливий сир. Лікар медичних наук зауважила, що дуже обережно цей продукт слід їсти гіпертонікам – при недотриманні цього правила сир може їм шкодити.

«Сир містить велику кількість сольових компонентів. Це завжди затримка рідини, збільшення об’єму циркулюючої крові, і це не може не вплинути на стан судинної стінки, на рівні артеріального тиску», – пояснила Корольова.

Крім того, сирна тарілка протипоказана людям, які страждають на мігрені, і схильні до частих головних болів. У ньому присутні гістаміноподібні компоненти, здатні активувати та загострювати мігренозні проблеми.

Читайте також:  Волоські горіхи називають способом продовжити життя

Королева додала: навіть за відсутності протипоказань сир не слід вживати більше ніж чотири рази на тиждень розумними порціями. Слід пам’ятати, що продукт, що володіє певними корисними властивостями, все ж таки містить багато насичених жирів і солі, також позбавлений клітковини – пристрасть до нього загрожує набором ваги, підвищенням холестерину в крові. Їсти сир потрібно не лише помірно, а й разом із овочами чи зеленню.