Медики розповіли, як можна відрізнити ГРВІ від алергічної реакції організму. Згідно з твердженням експертів, при алергії людина може чхати кілька разів поспіль.

Фахівці виділили п’ять типів вірусів: аденовіруси, метапневмовіруси, бокавіруси, риновіруси і віруси парагрипу. При попаданні в організм вони здатні спровокувати нежить і чхання, з цієї причини їх можна переплутати з алергією. Бокавіруси проявляються в закладеності носа, кашлі, підвищеній температурі і висипу. Такі ж ознаки можна зустріти і у алергіків.

При парагрипі, крім інших ознак, може виникати осиплість голосу. Даною інформацією поділилися алерголог Анна Пєтухова та інфекціоніст Христина Топузіді. Але при ГРВІ у людини можна спостерігати високу температуру тіла, слабкість, хворобливі відчуття в горлі, кашель і нежить. Можуть бути присутніми почервоніння і сльозоточивість. При наявності тільки чхання і відсутності інших скарг медики можуть запідозрити наявність алергічного прояву.

“Головним симптомом алергії може бути так зване залпове чхання, коли у людини відбувається 2-3 чхальних рухи. Якщо пацієнт не контактував з інфікованим хворим, то так проявляється алергічний процес”, – заявила Пєтухова.

Варто нагадати, раніше професор Андрій Продеус повідомив, які препарати при боротьбі з алергічною реакцією не рекомендується приймати за кермом. Експерт повідомив, що до списку увійшли димедрол, діазолін і супрастин, оскільки вони можуть нести в собі небезпеку в процесі водіння автомобіля.

Джерело: e1