Дітям з високим холестерином загрожують інсульт і інфаркт приблизно в тридцятирічному віці. Про це лікар і телеведуча Олена Малишева повідомила в своєму Instagram.

– Ця хвороба називається “спадкова гіперхолестеринемія”. Якщо у дорослих до 50 років виник інфаркт або інсульт і поставлений цей діагноз, то їх дітей обстежують на гіперхолестеринемію. Потім серйозно лікують, захищаючи від інфарктів з самого дитинства, — зазначила Малишева.

– Якщо у вас інфаркт або інсульт трапився до 50 років, обов’язково треба перевірити дітей. Просто виміряти у них холестерин. Це може бути спадкова хвороба, яку обов’язково треба лікувати, — підкреслила лікарка.

Як випливає з відкритих джерел, сімейна гіперхолестеринемія (СГХС) є спадковим захворюванням, при якому мутації в генах призводять до значного підвищення рівня холестерину в крові.

Це дуже небезпечне захворювання, без лікування у таких хворих відзначається ранній та агресивний розвиток атеросклерозу, ранні інфаркти, інсульти і раптова смерть.

Ризик залежить не тільки від рівня холестерину та інших спадкових факторів, а також від способу життя, дієти, наявності шкідливих звичок (особливо куріння) і рівня фізичної активності.