Діабет, ожиріння серця, хвороби печінки і навіть рак – всі ці недуги буквально розквітають, якщо ми ведемо сидячий спосіб життя.

Сидячий спосіб життя завдає нашому здоров’я шкоди більше, ніж алкоголь і куріння — до такого висновку приходить все більше дослідників. Якщо раніше вважалося, що регулярні заняття спортом допомагають нівелювати шкоду від тривалого сидіння, то останні дослідження підтверджують: шкода від сидячого способу життя накопичується. На сьогоднішній день лікарі впевнені: єдиний спосіб зберегти своє здоров’я — це протягом усього дня робити невеликі перерви, протягом яких займатися фізкультурою. Невелика прогулянка в обідню перерву, п’ять хвилин присідань і нахилів, кілька випадів або стрибків в кінці робочого дня підтримають ваше здоров’я і допоможуть знизити ризик розвитку дуже серйозних захворювань. Ось топ-5 хвороб, які загрожують тим, хто веде сидячий спосіб життя.

Читайте також:  7 маловідомих симптомів діабету

Діабет

Дослідження, опубліковане в журналі Diabetologia, показало: чим менше часу ми проводимо в сидячому положенні, тим нижче наш ризик захворіти діабетом. На думку авторів дослідження, це навіть більш ефективна стратегія, ніж регулярні фізичні навантаження: чим більше часу ми проводимо в сидячому положенні, тим вище рівень цукру в крові і холестерин.

Хвороби серця і судин

Дослідження, проведене австралійськими фахівцями, в якому взяли участь понад 63 000 дорослих у віці від 45 до 65 років, показало, що ті, хто сидів по чотири години або менше щодня, в результаті вдвічі рідше хворіли гіпертонією, хворобами серця або судин. До подібних результатів прийшли і автори британського дослідження, які вивчали дані про стан здоров’я 800 тисяч осіб.

Читайте також:  Названо несподівані наслідки вживання одного келиха вина на день

Рак

Якщо щодня ви проводите в сидячому положенні 6 годин і більше, ваші шанси померти від раку товстої кишки зростають на 36% – до такого висновку прийшли дослідники з Американського товариства раку. Вчені поки не знайшли причину такої залежності, але вважають, що тривале сидіння призводить до погіршення контролю рівня глюкози та інсуліну, що може сприяти зростанню пухлини.

Ожиріння серця

Регулярні фізичні вправи допомагають спалювати жир, що накопичується навколо внутрішніх органів – але до серця це не відноситься. До такого висновку прийшли дослідники з Каліфорнійського університету. Тому найефективніший спосіб захистити своє серце від ожиріння – якомога менше сидіти.

Читайте також:  Найкращі способи знищення тарганів у будинку, рекомендовані експертами

Хвороби нирок

У жінок, які сиділи менше трьох годин на день, ризик розвитку хвороби нирок на 30% нижче, ніж у тих, хто проводить в сидячому положенні більше восьми годин на день. Для чоловіків цей показник становить 15% – погодьтеся, теж чимало.