У традиційній медицині абсолютно непотрібних маніпуляцій немає і будь-яке призначення має сенс. Проте деякі процедури не варті витрачених на них коштів, розповів головлікар клініки “Медицина 24/7” Олег Серебрянський.

В першу чергу, до них відносяться звичні багатьом методики, в тому числі і промивання носа морською водою. Нерідко лікарі рекомендують відповідні препарати, причому вартість частини з них досить висока. Однак такого ж ефекту можна домогтися промиванням фізіологічним розчином або солоною водою.

Те ж саме стосується фізіотерапії. Серебрянський підкреслив, що на сьогоднішній день немає жодного наукового доказу того, що такі процедури допомагають прискорити одужання, пише “Прайм“. “Як правило, вони призначаються в комплексі з основною терапією або після неї. Під контролем фахівців фізіопроцедури не принесуть шкоди організму, але користі теж можна не чекати”, – пояснив він.

Читайте також:  Було названо 7 ознак, при появі яких необхідно звернутися до невролога

Крім того, не варто приймати без контролю вітаміни і БАДи. Медик підкреслив, що їх користь не доведена, але шкода для гаманця може бути істотною.