Дієта з посиленим вживанням овочів і фруктів дозволяє в два рази скоротити ризик розвитку діабету. До такого введення прийшли автори дослідження, в якому взяли участь майже 10 тисяч жителів восьми різних європейських країни. Більш того, доктор Джоел Фурман навіть стверджує, що діабет можна повернути назад за допомогою продуманої дієти.

За словами фахівців, люди, які вживали фрукти і овочі в достатній кількості, наповнюючи свій організм каротиноїдами і вітаміном С, показали найбільш низький ризик розвитку цукрового діабету.

“Підвищений рівень вітаміну С в плазмі крові нерозривно пов’язаний зі зниженням ризику розвитку захворювання, точно такий же зворотний зв’язок спостерігається і у випадку з загальними каротиноїдами”, – підкреслюють автори дослідження.

Йдеться про рослинні пігменти, які надають фруктам і овочам помаранчеву, жовту і яскраво-червоне забарвлення. Причому з цими висновками згоден і провідний фахівець в області лікування діабету доктор Джоел Фурман, який стверджує, що правильна дієта здатна, і зовсім, звернути діабет назад.

За словами лікаря, діабет рано вважати вироком, це захворювання, переконаний він, цілком реально вилікувати і повернути назад, утримуючи під контролем за рахунок правильного харчування. Мова, перш за все, про калорійну рослинну їжу, фрукти і овочі, в яких міститься велика кількість поживних речовин.

Так, зазначає Фурман, особливу увагу слід приділити горіхам, бобам, насінню і свіжим фруктам з овочами, в яких міститься мінімальна кількість цукру. А ось вживання зернових і їжі тваринного походження краще обмежити.

Джерело: kmjnow