Все частіше, страх перед шкідливою їжею і нав’язування собі строгого режиму харчування може призвести до орторексії, – йдеться в статті, опублікованій на AFP.

Здається, ми ніколи не так боялися того, що ми їмо. Протягом останніх трьох десятиліть у Європі багато говорили про порушення безпеки продуктів харчування, починаючи від коров’ячого сказу, потім застосування антибіотиків, опісля інсектициди в курячих яйцях.

Страх перед шкідливою їжею може призвести до того, що люди виключають з меню м’ясо, яйця і молочні продукти. Наступним кроком є виключення продуктів, підданих хімічній обробці.

Нав’язування собі всієї серії обмежень в їжі сприяє в свою чергу розвитку розладу, званого орторексія, тобто патологічного прагнення до наздоровішого з можливих способів живлення, які, як не парадоксально, можуть призвести до серйозних проблем фізичного та психічного здоров’я, а також до соціальної ізоляції (яка починається униканням зустрічей, на яких подають їжу). У крайніх випадках пацієнти відмовляються від прийому добавок, навіть якщо нестача вітаміну В12 викликає сильні проблеми з зором.

Психіатри сприймають орторексію як порушення більш близьке до фобії, ніж до розладів харчової поведінки. Як і у випадку інших фобій, з орторексією можна боротися через когнітивно-поведінкову терапію.

– Ми живемо в епоху зміни культури харчування, яка призводить до того, що сильно сумніваємося в якості того, що ми їмо. Орторексією страждає приблизно 2-3% жителів Франції, причому частіше жінки, однак великою проблемою є відсутність достовірних даних, так як орторексію офіційно ще не визнали за порушення, – зазначає Патрік Денокс, професор міжкультурної психології з Університету Тулузи-Жан Жорес.