Не варто використовувати судинозвужувальні засоби без показань лікаря, оскільки це небезпечно через ризик травмувати очі. Думкою про це поділилася лікар-офтальмохірург Марія Петрова.

Почервоніння і подразнення очей відомі медикам як синдром сухого ока. За словами Марії Петрової, у багатьох випадках пацієнтами офтальмологів стають люди, які нашкодили власним очам тривалим і безконтрольним самолікуванням за допомогою судинозвужувальних крапель.

Лікар зазначила, що після застосування таких крапель судини швидко звужуються і очі позбавляються від червоності, – однак оздоровчий ефект триває недовго. Приблизно через 20 хвилин очі знову виглядають почервонілими. Це – показник того, що людина користується краплями давно, і вони в її випадку виявляються нерезультативними.

Читайте також:  Коли краплі для носа стають шкідливими

«При регулярному закапуванні ефект йде і виникає зворотна дія: рецептори судин втрачають чутливість до судинозвужувального препарату і очі знову червоніють», – розповіла Марія Петрова.

Вона пояснила, що синдром сухого ока виникає в результаті пошкодження ліпідної плівки, котра є захисним шаром, що запобігає висиханню очей. “Закопуючи судинозвужувальні краплі в очі з порушеною ліпідною плівкою, людина травмує їх ще більше. Так можна спровокувати серйозні захворювання: хронічний блефарит, кон’юнктивіт, виразку рогівки та інші”, – попередила лікар-офтальмолог.

Фахівець підкреслює: при перших ознаках сухого ока потрібно звертатися до лікаря, не займаючись самолікуванням.

Джерело: МедікФорум