Тим, хто мріє про спадкоємця, варто поквапитися – дослідження показало, що найздоровішими є діти, зачаті в грудні.

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилося, що такий взаємозв’язок дійсно є.

У дослідженні брали участь більше півмільйона вагітних жінок, які жили в різних західних країнах, мали різний вік і достаток. Також були вивчені історії хвороб і медичні дані 500 мільйонів людей з випадкової вибірки.

Як з’ясувалося після врахування всіх факторів, найменше проблем зі здоров’ям мають люди, що народилися у вересні. Значить, найвдалішим місяцем для зачаття є грудень. Примітно, що народжені у вересні не тільки виграють по здоров’ю в цілому, але і набагато рідше страждають від психічних проблем, зокрема, від депресії.

Читайте також:  Погано контрольований стрес у кілька разів підвищує ризик інсульту

Фахівці вважають, що це може бути пов’язано з тим, що при зачатті в грудні жінка більшу частину вагітності отримує вітамін D за допомогою сонця, а також може багато гуляти на свіжому повітрі на пізніх термінах. Крім того, навесні і влітку багато сезонних овочів і фруктів, що позитивно позначається на забезпеченні майбутньої мами всіма необхідними речовинами.