Люди з легкою формою коронавірусу, але страждають від тривалого постковідного синдрому, можуть страждати від порушень в діяльності мозку. До такого висновку прийшли вчені Північно-Західного університету в США.

Вони провели аналіз відомостей, отриманих від медичних установ 21 американського штату, повідомляє MedicalXpress. Були вивчені дані про 100 пацієнтів з коронавірусною інфекцією, які не були госпіталізовані.

З’ясувалося, що у 85% хворих спостерігалися не менше чотирьох неврологічних симптомів. Серед них виявилися затуманеність свідомості, головні болі, оніміння або поколювання в кінцівках. Також у багатьох досліджених людей виявили втрату смаку або нюху, погіршення зору, запаморочення або дзвін у вухах.

Читайте також:  Вчені назвали фактор, що підвищує ризик психічних розладів у дітей

У більшості випадків, як зазначено в дослідженні, неврологічні симптоми тривали кілька місяців, а іноді майже рік. Багато хворих повідомляли про депресивний або тривожний стан. Це, на думку фахівців, може свідчити про підвищений ризик довгострокових симптомів у людей з психічними розладами.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News