Деякі популярні продукти не приносять організму практично ніякої користі. Довгострокова або постійна відмова від них може сприятливо подіяти на організм і знизити ризик передчасної смерті.

Напередодні свят портал Express нагадує про те, що повна відмова від вживання алкоголю допомагає організму оздоровитися відразу за кількома напрямками.

Вже через кілька тижнів без спиртного починає відновлюватися печінка, розповідає доктор Джейк Вільямс. Хронічне вживання алкоголю протягом декількох років може викликати серйозні пошкодження цього органу, знизивши його здатність фільтрувати токсини.

Алкоголь, на думку британських медиків, є одним з головних джерел серцево-судинних захворювань. Це також може пошкодити травну систему. Крім того, чоловіки, які зловживають алкоголем, частіше страждають еректильною дисфункцією, а жінки можуть відчувати проблеми з фертильністю, якщо вони знаходяться в репродуктивному віці.

Читайте також:  Лікар назвала 4 продукти, які знижують тиск без ліків

Спиртне, відзначають лікарі, заважає нормальному засвоєнню вітамінів і мінералів з їжі. Воно послаблює імунітет, що підвищує ризик таких серйозних захворювань, як пневмонія.

Ймовірність раку горла, раку порожнини рота, раку стравоходу і раку грудей також збільшується у тих, хто хронічно п’є.

Крім цього, спиртне впливає на стан психіки. “Алкоголь впливає на хімію вашого мозку і збільшує ризик почуття тривоги або депресії”, – нагадує Вільямс.