ГоловнаНовини Здоров'яАптеки нав’язують покупцям непотрібні ліки від застуди

Аптеки нав’язують покупцям непотрібні ліки від застуди

Отримати грамотну пораду від працівника аптеки практично неможливо.

Таблетки

Багато хворих людей не встигають потрапити на прийом до лікаря, але звертаються за порадою в найближчу аптеку. Однак поради фармацевтів при цьому майже ніколи не бувають правильними – попереджає німецька ТБ-програма для споживачів Markt за результатами експерименту.

Журналісти звернулися до 10 аптек з проханням порадити препарат для зниження ризику простудного захворювання. У 9 випадках фармацевти рекомендували препарати для захисту від застуди і посилення імунної системи. За словами експерта з Університетської лікарні Гамбурга-Епендорфа (Німеччина) Мартіна Шерера, така профілактика є абсолютно недоречною. За словами вченого, при застуді мова йде про великому числі різних вірусів. Неспецифічна стимуляція імунної системи у такій ситуації користі не приносить.

Візит журналістів до аптеки обійшовся їм в суму від 7 до 50 євро – гроші, які цілком можна було б заощадити, оскільки пропоновані фармацевтами препарати не підходять для захисту від застуди. Правильніше все-таки погоджувати лікарські призначення з лікарем.

Джерело: MedikForum