У вуглеводів не найкраща репутація серед шанувальників популярних дієт. Багато з них засновані на істотному обмеженні споживання вуглеводів або їх повному виключенні. Це особливо приваблює бажаючих скинути вагу.

Однак, вуглеводи є важливим джерелом поживних речовин, яких ні жири, ні білки не можуть дати достатньо. Так, при перетравленні жиру утворюються побічні продукти – кетони. Високий вміст кетонів робить кров більш кислою і завдає організму серйозної шкоди. А перетравлення білка може порушити розвиток м’язів, оскільки білок – “будівельний матеріал”.

Слід обмежити, перш за все, споживання шкідливих вуглеводних продуктів, наприклад, що містять рафінований цукор. До них відносяться пончики, тістечка та кондитерські вироби. Вони висококалорійні і не приносять користі, повідомляє видання Business Times.

Для правильного харчування необхідно вибирати корисні продукти, що містять вуглеводи. Це фрукти і овочі, рис, цільнозерновий хліб. Порція вуглеводів повинна займати не більше чверті тарілки. І навіть при схудненні вони повинні стати невід’ємною частиною правильного раціону.