Рак може виникнути в будь-якому віці. Учені вже давно помітили, що в останні роки кількість хворих стрімко зростає, а діагноз все частіше ставлять молодим людям, яких раніше навіть не включали до групи ризику.

Лікарі впевнені – рак може виникнути в будь-якому віці. Так як нерідко хвороба пов’язана з накопиченими мутаціями, з віком ризик дійсно підвищується для всіх. Проте, випадкові мутації, наявна генетична схильність і інші фактори можуть привести до розвитку раку в абсолютно будь-якому віці.

Як розповіли фахівці, основні причини розвитку раку до 35 років це нездоровий спосіб життя, спадковість і інфекції. Мутації генів, які передаються у спадок можуть підвищити ймовірність розвитку того чи іншого виду раку в десятки разів. Всім, у кого два або більше кровних родича хворіли на рак, рекомендується пройти генетичне тестування для визначення онкогенних мутацій. До слова, цей фактор деякі фахівці вважають основним, коли мова йде про онкологію в молодому віці.

Доведено, що зловживання алкоголем, неправильне харчування, куріння і відсутність фізичної активності є провокуючими онкологію факторами. Наявність ожиріння теж пов’язують з високим ризиком раку в ранньому віці.

Що стосується інфекційних причин, то маються на увазі, наприклад, ВПЛ, який вважають винуватцем приблизно половини випадків раку шийки матки, а також деякі штами вірусу гепатиту, які провокують рак печінки.

У молодих людей найчастіше діагностують рак крові, грудей, шийки матки, яєчок. В останні роки зростає захворюваність на рак органів травлення серед людей молодше 35 років.