Думка про те, що під дією спиртного змінюється особистість людини, вельми популярна. Але дослідження, проведене групою фізіологів з університету штату Міссурі, привело вчених до висновку, що спростовує усталену теорію.

Наскільки сильно змінюється особистість людини під впливом випитого алкоголю? Задавшись метою з’ясувати це, фахівці виявили несподівані факти.

Зокрема, виявилося, що алкоголь не настільки психологічно руйнівний, як це прийнято вважати.

«Навіть напідпитку люди думають, що їх поведінка сильно змінюється, але насправді це не так. Під час експериментів добровольці були впевнені в тому, що їх особистість під дією алкоголю змінилася за п’ятьма параметрами, тоді як в реальності змінився тільки рівень їх відкритості для інших», – повідомили автори проекту.

Для проведення дослідів ними були запрошені 156 чоловіків – добровольців, які вживали алкоголь в спеціально обладнаній лабораторії, що дозволяла вести спостереження за учасниками. Суть експерименту полягала в тому, що випивала лише половина випробовуваних – решта, за завданням вчених, повинні були констатувати що відбулися на їхній погляд зміни в поведінці випивак. Але і самі п’ющі також описували лікарям власне бачення своїх дій.

У результаті з’ясувалося, що характеристики поведінки питущих людей сильно розрізнялися залежно від того, хто був їх автором, самі випиваючі, або ж спостерігачі зі сторони. Тим, хто вживав алкоголь, здавалося, що вони дуже сильно змінювалися – стали не тільки більш комунікабельними, але і більш нерозсудливими, втративши певною мірою відповідальність за вчинки. Проте на погляд сторонніх, вони майже не змінились психологічно, за винятком того, що стали більше говорити і проявляти більше наполегливості в суперечках.

Таким чином, твердження, що алкоголь «розгальмовує» людину, спонукаючи її до неетичних вчинків, – не більше, ніж міф, вважають дослідники. П’яні дебошири виявляють схильність до деструктивної поведінки і у своєму звичайному житті, стверджують вони.

Джерело: MedikForum