Кандидат наук розповів, на що звернути увагу, щоб не довести себе до жовчнокам’яної хвороби.

Жовчнокам’яна хвороба – порушення обміну речовин в організмі. Близько 80% хворих ні на що не скаржаться, а хвороба вже прогресує. Про це дізнаються лише, коли виникають шлункові коліки.

Шлункова коліка починається через закупорки жовчовивідного протоку дрібним конкрементом або його фрагментом. Це викликає біль у правому підребер’ї, це триває 5-15 хвилин. Найчастіше біль з’являється ввечері або вночі.

– 90-95% хворих – жінки, – каже кандидат медичних наук Олександр Мотін. – У літніх людей ризик прояву захворювання набагато вищий.

Одна з найпоширеніших причин появи хвороби – надлишок холестерину, плюс порушення біохімічних процесів. Вони можуть бути порушені також і інфекцією. Жовч, яка перенасичена холестерином називається літогенною. З такої жовчі осідають кристали моногідрату. Ці кристали формують камені в жовчному міхурі.

Іноді камені можна розчинити препаратами групи жовчних кислот – хенодезоксихолевою та урсодезоксихолевою. Але навіть якщо все вийде, швидкість розчинення дуже низька, приймати ліки доведеться багато років. В основному позбутися від каменів можна тільки після операції.