ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі з’ясували, що призводить до появ жовчних каменів

Лікарі з’ясували, що призводить до появ жовчних каменів

Кандидат наук розповів, на що звернути увагу, щоб не довести себе до жовчнокам’яної хвороби.

Жовчний міхур

Жовчнокам’яна хвороба – порушення обміну речовин в організмі. Близько 80% хворих ні на що не скаржаться, а хвороба вже прогресує. Про це дізнаються лише, коли виникають шлункові коліки.

Шлункова коліка починається через закупорки жовчовивідного протоку дрібним конкрементом або його фрагментом. Це викликає біль у правому підребер’ї, це триває 5-15 хвилин. Найчастіше біль з’являється ввечері або вночі.

– 90-95% хворих – жінки, – каже кандидат медичних наук Олександр Мотін. – У літніх людей ризик прояву захворювання набагато вищий.

Читайте також:  Дієтолог перерахував продукти, які підвищують енергію

Одна з найпоширеніших причин появи хвороби – надлишок холестерину, плюс порушення біохімічних процесів. Вони можуть бути порушені також і інфекцією. Жовч, яка перенасичена холестерином називається літогенною. З такої жовчі осідають кристали моногідрату. Ці кристали формують камені в жовчному міхурі.

Іноді камені можна розчинити препаратами групи жовчних кислот – хенодезоксихолевою та урсодезоксихолевою. Але навіть якщо все вийде, швидкість розчинення дуже низька, приймати ліки доведеться багато років. В основному позбутися від каменів можна тільки після операції.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News