Похмілля неминуче, якщо ви вип’єте занадто багато, але в даний момент важко пояснити жахливі фізичні симптоми. Лікар-дієтолог Клер Барнс розповіла як уникнути похмілля.

Хоча деякі дослідження показують, що вживання однієї порції на день може бути пов’язане з меншим ризиком серцево-судинних захворювань та когнітивного спаду, регулярне вживання більш високих доз, на жаль, пов’язане з численними шкідливими наслідками для здоров’я.

Їжте добре, перш ніж відправитися в дорогу

Якщо ви знаєте, що збираєтеся випити кілька напоїв, краще заздалегідь з’їсти поживну їжу з високим вмістом антиоксидантів.

“Це заповнить ваш шлунок і сповільнить всмоктування алкоголю в кровотік. Антиоксиданти допомагають зменшити пошкодження клітин. Однак навіть шашлик о 3 годині ночі буде кращим варіантом, ніж зовсім не їсти”.

Читайте також:  Ця дієта допоможе вам стабільно худнути

Продукти, багаті цинком

Ферменти, що беруть участь у розщепленні алкоголю організмом, залежать від цинку, і дефіцит цього важливого мінералу може потенційно сприяти пошкодженню печінки, викликаному алкоголем.

“Хороші джерела цинку включають органічне м’ясо та молочні продукти, вирощені на траві, рибу та молюсків, горіхи, насіння та яйця. Бобові, такі як сочевиця та нут, також містять цинк, але в менш біодоступній формі, яка часто пригнічується вмістом в них фітатів, тому найкраще замочити їх перед їжею, щоб збільшити засвоєння».

Збалансуйте рівень цукру в крові

Білок може допомогти стабілізувати рівень цукру в крові, тому переконайтеся, що ваш вечеря містить пристойну порцію, і спробуйте перекусити багатим білком (а не просто переїдати чіпси) перед сном.

Читайте також:  Які продукти можуть спричинити харчове отруєння влітку

Якщо печінка не справляється, можуть виникнути симптоми похмілля-нудота, головні болі і втома.

“Відновлення рівня кишкової флори і її побічних продуктів стабілізує кишковий бар’єр і знижує викликане алкоголем пошкодження печінки через кишкових токсинів і запалення”.