Імунолог Ольга Жоголєва розповіла, про роль омега-3 для боротьби з алергією.

Багатьом відомо про корисні властивості омега – 3 жирних кислот. Однак, нещодавно їх ефект був підтверджений і в частині протистояння розвитку алергії.

“Протягом останніх трьох років на конгресах EAACI (Європейської академії алергії та клінічної імунології – прим.ред.) говорили про важливість поліненасичених жирних кислот в роботі тієї частини імунної системи, яка протистоїть алергії”, — розповідає лікарка.

Таким чином, дослідники прийшли до висновку, що дефіцит цих кислот збільшує ймовірність розвитку алергії вже на етапі вагітності. При цьому слід розуміти, що найкращим джерелом цих речовин виступає багата ними їжа, а не БАДи.

Так, рясний вміст омега – 3 спостерігається в рибі, рослинних оліях (лляна, рапсова), авокадо і горіхи. Однак нерідкі випадки, коли на такі продукти у людини вже є алергічна реакція, при такому варіанті є сенс вживати омега-3 у вигляді БАДів.

Для того, щоб застосовувати спеціальні препарати без шкоди для здоров’я, лікар рекомендує обов’язкову консультацію з дієтологом і нутриціологом. Вона необхідна з двох причин: виявити дефіцит омега-3, при якому додатковий прийом стає більш ефективним, і уникнути вживання неякісного БАДа.

“Говорячи про те, що БАД з омега-3 безпечні, експерти мали на увазі наступне: додатковий прийом омега-3 у вигляді добавок за наявними на сьогоднішній день даними не шкодить здоров’ю. Чи означає це, що всі БАДи з омега-3 безпечні самі по собі? Ні. Недбайливі виробники можуть зробити неякісний товар”, – попередила алерголог.