Лікар ендокринолог, кандидат медичних наук Фатіма Дзгоєва розповіла про те, що нестача вітаміну D в організмі підвищує ризик раку.

Лікарка перерахувала порушення здоров’я, що виникають як наслідки нестачі вітаміну D. Дзгоєва розповіла, дефіцит даної речовини може підвищувати частоту психічних, серцево-судинних та інфекційних захворювань, – «в тому числі туберкульозу, аутоімунних захворювань: розсіяного склерозу, цукрового діабету, виразкового коліту, ожиріння».

Також, помітила фахівець, нестача даного вітаміну, є фактором, що підвищує ризик раку, наприклад, молочної залози, кишечника, простати.

Лікарка підкреслила, що вітамін D в достатній кількості потрібен всім, не тільки дітям і літнім людям, як багато хто думає. Щоб уникнути його нестачі, що підвищує ризик раку, потрібно часто бувати на свіжому повітрі, особливо в сонячну погоду, а також вживати окремі продукти – перш за все, жирну рибу.

Основними симптомами нестачі вітаміну D є підвищена стомлюваність, втома, депресивний стан, дратівливість, випадання волосся, порушення сну, слабкість в м’язах, кістках. Найбільш точно визначити його нестачу дозволяє аналіз крові, розповіла лікарка виданню “Аргументи і факти”.

Джерело: МедікФорум