Працюючі в нічну зміну люди мають підвищений ризик розвитку миготливої аритмії. Особливо це стосується представниць прекрасної статі.

Змінна робота пов’язана з цілим спектром проблем зі здоров’ям, включаючи розлади шлунково-кишкового тракту, безсоння, ожиріння, депресію, гіпертонію, серцево-судинні захворювання, а також деякі види раку.

Нове дослідження, результати якого публікує European Heart Journal, продемонструвало, що робота в нічну зміну також піддає людину підвищеного ризику порушень серцевого ритму. Виростає небезпека найбільш небезпечного для здоров’я типу цих порушень-миготливої аритмії.

Дослідження показало, що ризик розвитку миготливої аритмії вище для жінок, а також для всіх людей, які не займаються регулярними фізичними навантаженнями.

Читайте також:  Дієтолог попередила про шкоду чаю з цукром для здоров'я

Чим довше і частіше люди виходили працювати в нічну зміну, тим вище виявлявся ризик миготливої аритмії. Але ця робота в нічну зміну не призводила до збільшення небезпеки інсультів або серцевої недостатності.

Як же зменшити негативний вплив роботи в нічну зміну на здоров’я? Якщо немає можливості вибрати денну роботу, то необхідно приділяти підвищену увагу здоровому способу життя.

Тут особливої важливості набуває збалансована дієта, регулярні фізичні навантаження і достатній за тривалістю і якістю сон. Все це знижує ризики для здоров’я. Ще одним негативним наслідком тривалої роботи ночами є всихання тіла. Ось чому перед виходом на ніч експерти в області аюрведи рекомендують випити чашку топленого масла, щоб збалансувати сухість.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News