Помутніння свідомості та інші ознаки шоку можуть виникнути у людини у вигляді небезпечних наслідків укусів комарів – про це розповіла радіо Sputnik лікар-дерматолог Лариса Алексєєва.

Зазвичай укуси комарів не становлять серйозної небезпеки здоров’ю людини, але іноді, в силу індивідуальної чутливості організму, вони здатні викликати важкі наслідки, що вимагають звернення за медичною допомогою.

“Іноді може розвиватися анафілактичний шок, якщо комариний укус був в області ока або повіки”, – розповіла про небезпечні наслідки Алексєєва.

За словами лікарки, слабкість, набряклість, помутніння свідомості, утруднене дихання можуть бути ознаками шоку. Їх виникнення після укусу комах вимагає термінової медичної допомоги.

Читайте також:  Серцевий напад: поведінка, яка пов'язана з підвищенням ризику на 50%

Крім того, місце укусу може розпухнути, а на шкірі почнуть з’являтися пухирі. Лікарка рекомендує при таких симптомах прийняти антигістамінний препарат першого покоління і також зателефонувати в “швидку”.

За відсутності небезпечних ознак, коли спостерігаються тільки почервоніння і свербіж, до шкіри можна прикласти холодний компрес, порадила дерматолог.