Помутніння свідомості та інші ознаки шоку можуть виникнути у людини у вигляді небезпечних наслідків укусів комарів – про це розповіла радіо Sputnik лікар-дерматолог Лариса Алексєєва.

Зазвичай укуси комарів не становлять серйозної небезпеки здоров’ю людини, але іноді, в силу індивідуальної чутливості організму, вони здатні викликати важкі наслідки, що вимагають звернення за медичною допомогою.

“Іноді може розвиватися анафілактичний шок, якщо комариний укус був в області ока або повіки”, – розповіла про небезпечні наслідки Алексєєва.

За словами лікарки, слабкість, набряклість, помутніння свідомості, утруднене дихання можуть бути ознаками шоку. Їх виникнення після укусу комах вимагає термінової медичної допомоги.

Крім того, місце укусу може розпухнути, а на шкірі почнуть з’являтися пухирі. Лікарка рекомендує при таких симптомах прийняти антигістамінний препарат першого покоління і також зателефонувати в “швидку”.

За відсутності небезпечних ознак, коли спостерігаються тільки почервоніння і свербіж, до шкіри можна прикласти холодний компрес, порадила дерматолог.