Навіть після повноцінного восьмигодинного дня можна відчувати себе втомленим. Чому ж так відбувається? Однією з причин такої втоми може бути накопичення стресу від повсякденних рутинних проблем, зазначають лікарі.

Згідно з даними опитування, проведеного фондом психічного здоров’я, майже третина населення земної страждає від поганого сну якості через переживань, пов’язаних з роботою або фінансовим становищем. Напруга і занепокоєння, викликані цим, є поширеними факторами втоми, стверджують вчені.

«Нічний сон складається з різних процесів та етапів, кожен з яких передбачає тривалий час. Тривога і стрес, які людина відчуває вдень, можуть значно знижувати рівень глибокого сну, отже, впливати на структуру сну в цілому, не дозволяючи відчувати себе відпочившим», – пояснили вчені.

Також значно впливає на відчуття відпочинку і втоми спосіб життя. Наприклад, вживання алкоголю і солодощів ввечері часто провокує поганий сон, через що весь наступний після нього день буде відчуватися втома. Згідно з даними дослідження Колумбійського університету, високий рівень цукру і насичених жирів, а також низький вміст клітковини в раціоні харчування людини роблять його сон більш поверхневим і чуйним, що не дозволяє організму повноцінно відпочивати вночі і викликає втому.

Крім того, причиною фізичної розбитості може бути залізодефіцитна анемія. Перевірити, чи досить у крові заліза, можна, склавши спеціальний аналіз.

Ще один фактор – поганий стан мікрофлори кишечника. Вчені відзначають, що корисні бактерії виробляють хімічні нейротрансмітери, які допомагають знизити рівень гормону стресу кортизолу, який негативно впливає на сон. Якщо таких бактерій недостатньо, можуть розвиватися підвищена тривожність та порушення сну.