Лікарі попереджають, що літня погода несе певні ризики для здоров’я, і розповіли, чого слід побоюватися, крім традиційних для цієї пори року укусів комах, отруєнь і опіків.

Медики розповіли в інтерв’ю про порушення і захворювання, чиї ризики стають особливо високими в літню погоду. Зокрема, лікар Марина Аплетаєва повідомила про небезпеку спекотної літньої погоди для самопочуття людей, що мають хронічні серцево-судинні патології.

Як помітила фахівчиня, “часта зміна погоди і спека можуть викликати у людей з серцево-судинними патологіями перепади артеріального тиску”.

Даної категорії особливо важливо дотримуватися здорового раціону, пити достатньо води, контролювати сіль, частіше ходити пішки на свіжому повітрі.

Читайте також:  Високий холестерин: який напій допоможе його знизити, розкрили вчені

Говорячи про те, які ризики для здоров’я несе літня погода, інший лікар, імунолог Володимир Болибок, вказав на вірусні інфекції – ГРВІ, а також інфекції, що передаються кліщами. Перші, уточнив він, викликаються аденовірусом, риносинцитиальним вірусом, іншими.

Схильність ГРВІ, на думку, фахівця, часто обумовлена переохолодженням організму в якихось обставинах-наприклад, при зміні погоди, відключенні опалення. У свою чергу, кліщі можуть заражати бореліозом або хворобою Лайма, енцефалітом.

Крім того, з воцарінням літньої погоди потрібно побоюватися загострення алергічних реакцій. Алергікам особливо корисно влітку носити маски, вважає Марина Аплетаєва. Володимир Болибок доповнив, що в найспекотнішу пору року здоров’я може постраждати від інфекцій, збудники яких атакують шлунково-кишкового тракту, а також порадив берегти шкіру від сонця. Він підкреслив, що “поберегтися варто всім, а особливо людям зрілого віку і світлошкірим”.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News