Отримані дані свідчать, що схильність людей до головного болю може давати уявлення про їхній загальний стан здоров’я.

Фахівці Каролінського інституту у Стокгольмі (Швеція) провели дослідження, проаналізувавши стан здоров’я 3240 осіб із кластерними головними болями. Дані про їхнє здоров’я вони порівняли з показниками людей без головного болю (162 000 осіб того ж віку).

В результаті вченими було зроблено висновок, що люди, у яких часто виникають кластерні головні болі, бувають більше схильні до інших захворювань. Цей висновок вчених опублікував журнал Neurology.

Коментуючи результати виконаної роботи, провідний автор дослідження Керолайн Ран констатувала:

«Результати показали, що люди, у яких часто виникають кластерні головні болі, більш ніж утричі частіше страждають на хвороби серця, психічні розлади та неврологічне захворювання».

Кластерний головний біль характеризується досить інтенсивним больовим відчуттям в одній половині голови. Такі болі, як правило, починаються в області одного ока, а потім поширюються на довколишні ділянки.

Точна причина їх виникнення не ясна, хоча відомо, що вони пов’язані з активністю гіпоталамуса. Іноді напади кластерного головного болю викликаються курінням, вживанням алкоголю чи сильним запахом парфумів, фарби, бензину.

Автори дослідження відзначають, що головний біль може бути відображенням наявного запалення в чутливих до болю структурах. Викликати це запалення можуть приховані захворювання.