Нове дослідження вивчає зв’язок між знаходженням в соціальних мережах і депресією, припускає, що ці два аспекти пов’язані один з одним. Взаємозв’язок між соціальними мережами і психічним здоров’ям досі залишається спірним напрямком.

Нове дослідження є продовженням річного огляду. У ньому вивчалося, як соціальні мережі використовувалися 5,4 тис. дорослих і чи виникала у них при цьому депресія. Спочатку ніхто не повідомив навіть про легку депресію.

Але в ході декількох опитувань, проведених протягом 12 місяців, стан депресії у деяких респондентів погіршився. Ризик збільшився з використанням трьох популярних соцмереж: Snapchat, Facebook і TikTok. Однак вчені не можуть з точністю сказати, чи доводять соціальні мережі до депресії.

“Одне з можливих пояснень наших результатів полягає в тому, що люди, які піддаються ризику депресії, навіть якщо вони в даний час не знаходяться в депресії, більш схильні використовувати соціальні мережі. Інша полягає в тому, що соціальні мережі дійсно сприяють збільшенню ризику”, – розповідає доктор Рой Перліс, провідний автор дослідження.

Джерело: TheTimes