Багатьом здається, що мед універсально корисний для здоров’я, але це зовсім не так. Досвідчений лікар-дієтолог розповів, кому вживання меду протипоказано.

В інтерв’ю телеканалу «Звезда» дієтолог Михайло Гінзбург застеріг батьків дітей у віці до трьох років від включення в раціон малюків меду. Також цей продукт не слід вживати жертвам ожиріння, які мають захворювання печінки на зразок жирового гепатозу, хвороби жовчного міхура і особам з патологічними показниками артеріального тиску.

Мед можна їсти пацієнтам з шлунково-кишковими захворюваннями, але важливо стежити за станом здоров’я, оскільки цей продукт негативно впливає на слизову. Якщо ви відчули погіршення самопочуття, то від меду краще відмовитися.

Читайте також:  Дієтологиня розповіла про реакцію організму на щоденне вживання бананів

Доктор Гінзбург розповів про здатність меду погіршувати стан здоров’я пацієнтів з порушеннями підшлункової залози, а також при хворобах жовчного міхура. І в цьому випадку потрібно дуже уважно стежити за реакцією організму.

Раніше інші експерти говорили про небезпеку меду для жертв діабету першого і другого типу – цей продукт містить багато цукру, що загрожує стрибками глюкози в крові.

А ось британські вчені довели, що мед дійсно допомагає при вірусних і простудних захворюваннях. Так що наші бабусі мали рацію, коли давали нам мед при скачках температури і інших симптомах ГРВІ. Також наукові спостереження показали, що мед позитивно впливає на стан людей з сильним кашлем.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News