Багатьом здається, що мед універсально корисний для здоров’я, але це зовсім не так. Досвідчений лікар-дієтолог розповів, кому вживання меду протипоказано.

В інтерв’ю телеканалу «Звезда» дієтолог Михайло Гінзбург застеріг батьків дітей у віці до трьох років від включення в раціон малюків меду. Також цей продукт не слід вживати жертвам ожиріння, які мають захворювання печінки на зразок жирового гепатозу, хвороби жовчного міхура і особам з патологічними показниками артеріального тиску.

Мед можна їсти пацієнтам з шлунково-кишковими захворюваннями, але важливо стежити за станом здоров’я, оскільки цей продукт негативно впливає на слизову. Якщо ви відчули погіршення самопочуття, то від меду краще відмовитися.

Доктор Гінзбург розповів про здатність меду погіршувати стан здоров’я пацієнтів з порушеннями підшлункової залози, а також при хворобах жовчного міхура. І в цьому випадку потрібно дуже уважно стежити за реакцією організму.

Раніше інші експерти говорили про небезпеку меду для жертв діабету першого і другого типу – цей продукт містить багато цукру, що загрожує стрибками глюкози в крові.

А ось британські вчені довели, що мед дійсно допомагає при вірусних і простудних захворюваннях. Так що наші бабусі мали рацію, коли давали нам мед при скачках температури і інших симптомах ГРВІ. Також наукові спостереження показали, що мед позитивно впливає на стан людей з сильним кашлем.