За оцінками, кожна третя людина регулярно скаржиться на сон. Тому не дивно, що люди більше, ніж будь-коли, стурбовані його контролем. Цей інтерес призвів до появи безлічі трекерів сну, які вимірюють скільки і як ви спите. Однак ці пристрої можуть бути не такими точними або корисними, як стверджують виробники.

Незважаючи на популярність трекерів, лише кілька досліджень вивчали, наскільки точні ці пристрої. На даний момент результати показали, що в порівнянні з тестами полісомнографії, які експерти використовують для діагностики порушень сну, трекери сну точні тільки в 78% випадків при визначенні сну і неспання. Ця точність падає приблизно до 38% при оцінці того, скільки часу знадобилося учасникам, щоб заснути.

Читайте також:  Лікарі пояснили, чому 40-річні люди можуть важко переносити коронавірус

Враховуючи, що багато споживчі пристрої для сну не порівнювалися з тестами полісомнографії, важко визначити ступінь їх точності. Крім того, невідомі алгоритми, які компанії використовують для прогнозування, що ускладнює визначення вченими того, чи вірні припущення, зроблені пристроями.

Дослідження також показують, що пристрої для сну гірше працюють у людей з безсонням, які можуть нерухомо лежати в ліжку довгий час. Оскільки трекери сну вимірюють рух, одне дослідження показало, що годинник не може відрізнити сон від неспання у людей з безсонням.

Годинники, які включають дані про частоту пульсу, мають тенденцію бути трохи більш точними. Одне дослідження трекерів сну з серцевим ритмом показало, що два споживчих пристрої, як правило, занижували показники глибокого сну на 46 хвилин.

Читайте також:  Оральні контрацептиви можуть бути небезпечними

В кінцевому підсумку це призводить до питання про те, чи дійсно відстеження сну корисно. Дослідження показує, що це може посилити проблеми. Зокрема, ті, кому говорили, що вони погано спали вночі, демонстрували зниження настрою, труднощі з мисленням, підвищену сонливість.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News