Дівчатка народжуються з кінцевою кількістю фолікулів в яєчниках, і це визначає їх майбутню репродуктивну здатність у дорослому віці. Недостатній початковий запас фолікулів призведе до скорочення тривалості репродуктивного життя, ранньої менопаузи або безпліддя – подіям, які відбуваються десятиліттями в житті.

Як вдалося з’ясувати, дослідники виявили, що вплив ібупрофену зменшує кількість яєчникових клітин, виявлених в ембріональних тканинах, порівняно з плодами, які не були піддані впливу препарату.

Вони прийшли до висновку, що жінкам потрібно стежити за споживанням ібупрофену, заради свого майбутнього потомства.

В іншому дослідженні, опублікованому 1 грудня 2017 року у Працях Національної академії наук, передбачається, що вживання протизапальних засобів молодими людьми може завдати шкоди їх ендокринній системі, що призводить до стану, званого компенсованим гіпогонадизмом. Ця недуга найчастіше діагностується у людей похилого віку і зазвичай асоціюється з безпліддям.

Читайте також:  Названо шкідливі звички для зубів

Умова для прояву захворювання виникає, коли чоловіки мають підвищений рівень лютеїнізуючого гормону, який блокує виробництво тестостерону.

Те, як ви ставитеся до головного болю, пропасниці або спортивної травми сьогодні, можливо, вплине на плодючість ваших дітей в майбутньому. Медики рекомендують: приймайте анальгетики відповідально.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News