Дієтолог Дар’я Русакова: вживання жирної та смаженої їжі заважає людям похилого віку нормально засипати.

Фахівець розповіла в інтерв’ю, що вживати їжу останній раз на день слідує за 4 або 3 години до відправлення до сну. Якщо через деякий час після вечері починає відчуватися голод, його можна вгамувати легким перекусом.

«Безпосередньо за півгодини до сну можна випити півсклянки кисломолочного напою або з’їсти йогурт без добавок та цукру», – сказала Дар’я Русакова.

Людям похилого віку Русакова порадила утримуватися від вживання ввечері смажених та жирних страв.

Занадто жирна, смажена, калорійна їжа, наприклад, із майонезними заправками, перевантажує шлунково-кишковий тракт. Ці продукти порушуватимуть сон літньої людини, тому що в нічний час травна система продовжить працювати.

Читайте також:  Стоматологи пояснили, чому недостатньо чистити зуби один раз на день

Також дієтолог попередила про напої, що заважають засипанню у літньому віці. Щоб не погіршувати сон, увечері краще не пити ні кави, ні чаю, наголосила Русакова. Вона додала, що пізно ввечері, напередодні сну, потрібно з обережністю пити навіть чисту воду – випита у великій кількості, вона створить навантаження для нирок, що може спровокувати нічні пробудження через потребу в туалеті з подальшою неможливістю знову заснути.

Дарина Русакова резюмувала: будь-які напої правильніше пити в період активної фази дня, щоб дати можливість тілу вчасно позбавитися продуктів виділення.