Лікарі перерахували 20 ознак, що вказують на дисбаланс гормонів в жіночому організмі. Згідно з їх твердженням, надлишок або недолік естрогенів і прогестеронів провокують серйозні наслідки.

Найчастіше люди стикаються з надлишком естрогену. Він може виникнути в результаті неправильно підібраної замісної гормонотерапії, зловживанні спиртними напоями, при наявності зайвої ваги і неправильного харчування, порушення у функціонуванні печінки, хвороб серцево-судинної системи, діабету, гіпертонії, неконтрольованого прийому КОК.

Як виявити надлишок естрогену в організмі

Велика кількість естрогену в організмі призводить до здуття живота, гіперчутливості молочних залоз, зниження лібідо, ущільнень у грудях, збою менструального циклу, ПМС, головних болів, перепадів настрою, необгрунтованої тривоги, набору ваги, випадання волосся, проблем з нігтями, погіршення пам’яті, безсонні.

Читайте також:  Лікар пояснила, чому овочі обов'язково повинні бути присутніми у щоденному раціоні

Дефіцит прогестерону

Низькі показники прогестерону проявляються у вигляді нерегулярної менструації, різких перепадах настрою, депресії, нічної пітливості, сухості і неприємних відчуттях в області статевих органів, головного болю, мігрені.