Шпинат являє собою суперфуд і його користь неодноразово була доведена вченими. Незважаючи на це, продукт має свої протипоказання, тому медики назвали захворювання, при яких його не можна їсти.

Якщо у людини є порушення водно-сольового обміну, тоді шпинат краще прибрати з раціону. Це стосується тих, хто має хвороби печінки, нирок, нефрит, захворювання жовчного міхура і підшлункової залози.

При сечокам’яній хворобі медики також не рекомендують їсти рослину. Вся справа у великій кількості щавлевої кислоти, здатної сповільнювати засвоєння заліза і кальцію – тоді можуть виникнути камені.

За словами експертів, від шпинату варто відмовитися людям з подагрою (через що входять до складу пуринів) і виразкою шлунка. Що стосується останнього, то щавлева кислота сильно подразнює слизову оболонку органу, посилюючи запалення.

Медики не рекомендують їсти цю зелень і алергікам через високо рівня гістаміну. Зі шпинатом варто бути обережними вагітним жінкам, оскільки є ризик виникнення оксалатів. З приводу цього питання краще проконсультуватися з лікарем.

Шпинат являє собою однорічна трав’яниста рослина. Його популярність в Україні набирає обертів тільки в останні кілька років.