Стрункі люди, які страждають від постійно холодних рук і ніг, повинні обов’язково пройти медичний огляд, оскільки за цим часто стоїть синдром Фламмера. З цим синдромом можуть бути пов’язані небезпечні порушення, повідомили вчені в публікації журналу Focus.

Як правило, у худорлявих людей показники здоров’я кращі, ніж тих, хто має ожиріння. Однак існують захворювання, які можуть вражати навіть дуже струнких і спортивних людей, відзначають фахівці. Зокрема, худорлявим може загрожувати синдром Фламмера.

Даний синдром носить ім’я швейцарського офтальмолога Йозефа Фламмера. У 1980-х роках дослідник і його команда виявили, що люди, які страждають глаукомою без підвищеного внутрішньоочного тиску, також часто страждають від первинної дисрегуляції судин, порушення кровообігу в очах. При цьому у них спостерігалися і інші симптоми:

  • холодні руки і ноги,
  • низький кров’яний тиск,
  • схильність до тривалого сну,
  • слабо розвинене почуття спраги,
  • підвищена чутливість до болю,
  • тинітус,
  • м’язові спазми.
Читайте також:  Чому з'являються синці та набряки під очима

Цей комплекс ознак і був названий синдромом Фламмера.

Керівник відділу експериментальної радіології в Університетській клініці Бонна Ольга Голубнича констатує, що синдром Фламмера має велике клінічне значення. За її словами, наявність синдрому означає схильність до психічних розладів, а також до серцево-судинних, імунологічних і онкологічних захворювань, хронічного запалення, а також інсультів у молодому віці.

Також Голубнича розповіла, що симптоми синдрому Фламмера виникають зазвичай в ранньому віці, в період статевого дозрівання, і зменшуються ближче до літнього віку – у жінок, наприклад, після менопаузи. Лікування синдрому включає заходи по корекції способу життя (в тому числі спрямовані на захист від холоду), спеціальну дієту (зі збільшенням омега-3 жирних кислот), використання лікарських препаратів з магнієм.

Читайте також:  Симптоми миготливої аритмії

“Стрункі люди, які постійно страждають від холодних ніг і холодних рук, повинні обов’язково пройти медичний огляд. Часто так проявляє себе саме синдром Фламера”, – рекомендують фахівці.

Джерело: МедікФорум