Вершкове масло довгі роки вважалося шкідливим продуктом, проте його відсутність в меню негативно позначається на стані організму. Медики розкрили користь продукту, який дає міцне здоров’я.

Вершкове масло звинувачували в розвитку ожиріння і підвищенні «поганого» холестерину в крові. По-перше, воно не таке жирне, як рекомендована всіма оливкова олія, а по-друге, продукт ще сприяє виведенню цього «поганого» холестерину.

За словами експертів, вершкове масло багате на Омега-3, Омега-6, а також на жиророзчинні вітаміни А, Е і D. Вони необхідні для здорового росту і стану волосся і нігтів, є колосальна користь для шкіри. Серцево-судинна система “буде вдячна” продукту за жирні кислоти, які забезпечують судинам еластичність і тонус. Корисним він буде і для шлунково-кишкового тракту, так як захищає кишечник від інфекцій.

Масло варто ввести в раціон і тому, що воно піднімає рівень серотоніну, покращує стан центральної нервової системи і роботу мозку. Лауринова кислота в його складі пригнічує розвиток патогенних грибків. Висока калорійність продукту заряджає організм енергією. Лікарі радять їсти не більше 30 грамів масла в день – тоді воно не викличе негативних наслідків.

Наукові джерела:
«Is Butter Back? A Systematic Review and Meta-Analysis of Butter Consumption and Risk of Cardiovascular Disease, Diabetes, and Total Mortality». Laura Pimpin et al. PLoS One. 2016.