Шкіра потребує регулярного догляду, і це головне правило піклування про неї, розповіла дерматокосметолог Аміна Бердова. Лікар назвала десять основних правил, яким потрібно слідувати заради бездоганного здоров’я шкіри.

Лікар зазначила, що двічі на день необхідно очищати шкіру, використовуючи м’який гель чи молочко, а вибирати засіб треба за типом шкіри. Додаткове очищення, що дозволяє позбутися ороговілих клітин шкіри, на її думку, також піде на користь. Для цих цілей можна застосовувати маски, ензимні пілінги, пілінги-скатки на основі кислот та скраби.

«Не забувайте зволожувати шкіру після очищення, хоч би якого типу вона була, — нагадала Бердова. — Користуйтеся сироватками з активними компонентами, які дозволяють шкірі отримувати максимум поживних речовин».

Читайте також:  Експерти попередили про небезпеку переходу на зимовий час для здоров'я людей

Лікар закликала людей з усіма типами шкіри користуватися сонцезахисними засобами. Під час відпочинку влітку на відкритому повітрі або на курорті завжди потрібно наносити на обличчя крем із високим SPF, а засмагати можна лише до 11:00 та після 17:00.

Харчування має бути максимально різноманітним та збалансованим. Сувора дієта шкодить шкірі. Двічі на рік пропивайте вітамінні комплекси та колаген

Бердова пояснила, що волога дістається шкірі за залишковим принципом, тому багато людей скаржаться на її сухість. Позбутися цієї проблеми просто: потрібно пити більше води.

Лікар також розповіла, що сон на неправильно підібраній подушці псує вигляд шкіри та обличчя загалом. Для того щоб вранці прокидатися гарними, слід спати на ортопедичній подушці. Це, за словами Бердової, допоможе запобігти появі зморшок на шиї та набряків під очима.

Читайте також:  Виздоровлення при застуді прискорюють мед та яйця

Найменше часу проводьте в гаджетах. Вони випромінюють так зване «блакитне світло», що провокує передчасне старіння та появу зморшок.

Насамкінець лікар закликала дотримуватися режиму дня та уникати шкідливих звичок. «Пам’ятайте, що сон — найкращий засіб для омолоджування, оскільки під час нього шкіра відновлюється і оновлюється, — пояснила вона. — Шкідливі звички викликають передчасне старіння».