Вчені повідомляють про бактерії Vibrio vulnificus, що поширюються на пляжах ближче до північних широт, а не тільки в тропіках. Ці організми можуть бути смертельно небезпечними для відпочиваючих.

Про нову загрозу для відвідувачів пляжів розповіли дослідники з Університету Купера (США). Їх доводи опублікував журнал Annals of Internal Medicine. За словами вчених, бактерії Vibrio vulnificus здатні проникати в людський організм з поїданням морепродуктів, а також під час купання – через пошкодження на шкірних покривах.

«Найчастіше Vibrio vulnificus не викликає серйозних проблем зі здоров’ям, але в деяких ситуаціях провокує розвиток некротичного фасциїту – інфекції, яка може призвести до ампутації кінцівки або смерті», – констатували наукові фахівці.

Їх дослідження показало, що смертоносні бактерії активно мігрують і зміщуються в бік північних регіонів, які раніше для них були недоступні як невідповідні для розмноження. Тепер же бактерії можна виявити навіть у воді з температурою не менше 13 градусів Цельсія, з тривогою відзначають експерти. Цьому процесу, вважають вчені, сприяє глобальне потепління.

Експерти попередили: підвищеному ризику ускладнень через зараження бактеріями піддаються люди з ослабленим імунітетом.

Джерело: МедікФорум