У сучасному світі літні люди змушені обробляти дуже багато інформації. Дослідники з Rotman Research Institute встановили, що це може порушити формування спогадів, що послабить пам’ять.

Коли ми молоді, наш мозок здатний генерувати величезну кількість спогадів, пов’язаних з тими чи іншими подіями або переживаннями. Але з віком ця здатність погіршується, особливо в плані фільтрації непотрібної інформації. Мозок з роками гірше викидає ті спогади, які нам не потрібні, через що він просто захаращується інформацією, яка блокує оперативне Витяг потрібної інформації. Такі висновки дослідження, яке охоплює спостереження тривалістю більше 20 років.

Вчені довели, що даний безлад з інформацією в мозку заважає літнім людям швидко згадувати ті чи інші події і деталі. Саме це і є причиною погіршення пам’яті з віком. Мозок просто перевантажений інформацією, ми не можемо її викинути, щоб звільнити місце для нових даних. Через це спогади просто не витягуються. Надлишок інформації пояснює парадокс старіння-існує уявлення про те, що з віком ми набуваємо мудрість і знання, але ж і наша пам’ять з віком теж погіршується.

Читайте також:  Цей трав'яний чай допоможе заснути за кілька хвилин

Коли літні люди намагаються згадати якусь конкретну деталь, вони відчувають великі труднощі, оскільки ця деталь пов’язана з іншими деталями в розумі, і їх необхідно відфільтрувати. Позитивним моментом, однак, є те, що літні люди можуть краще використовувати весь цей величезний обсяг інформації для прийняття рішень, як встановили дослідники. Правда, саме в цій області необхідні додаткові дослідження.