Латеральність нашого тіла, фіксується вже на 18 тижні вагітності, – стверджують італійські вчені. Результати їх дослідження з’явилися на сторінках журналу “Scientific Reports”.

Чи ми народжуємось правшами або лівшами, чи це встановлюється лише в перші роки життя? На ці питання відповіли команда проф. Умберто Кастиелло з Університету Падуї та доктора Валентини Парми з Міжнародної школи підвищення кваліфікації (SISSA) у Трієсті.

У дослідженні взяли участь 29 здорових жінок, які перебувають у одноплодовій вагітності. Використовуючи USG 4D, дослідники спостерігали за рухами плоду на 14, 18 та 22 тижні вагітності. Вони зробили це за 20 хвилину сесію, коли мама після споживання їжі і лежала. Особливу увагу було приділено трьом типам ручного руху: два з них вимагали більшої точності і були пов’язані з направленням руки до рота або ока, а третій – щодо руху руки до стінки матки (це був контрольний рух).

Результати показали, що з 18-ї тижня плоди виконують набагато швидші і точніші рухи з однією рукою – тою, яка виявиться їхньою домінуючою рукою в майбутньому.

Це було підтверджено після 9 років, порівнюючи зібрані дані з фактичним упередженням дівчат та хлопчиків, народжених жінками-учасниками. Залежно від використовуваних параметрів переваги щодо домінуючої руки були правильно передбачені у 89-100 відсотках випадків.

“Це займає кілька місяців до того, як немовля зможе взяти цей предмет за кілька років до того, як він зможе намальовати, а потім оволодіти письмом”. Тільки тоді ми можемо чітко помітити його латеральство “, – говорять автори роботи.” Тим часом наше дослідження покаже, що в утробі матки перевагу рук добре визначено, а рухова система є досить складною”.

“Прогностична здатність використовуваного методу, здається, є гарною відправною точкою для ранньої діагностики різних патологій, що характеризуються церебральною асиметрією, такими як депресія, шизофренія та розлади спектра аутизму”, – підсумовують дослідники.

Докладніше на сторінці: https://www.nature.com/articles/s41598-017-16827-y