Шеф-кухар, телеведучий і ресторатор Сергій Малаховський розповів про посуд, який по-справжньому небезпечний для здоров’я.

– Сковороди за 200 гривень — це пекло. Точка. Вони зроблені з металів, що фонять радіацією. Такі сковороди містять алюміній. Іони алюмінію віднімають іони кальцію і калію, а це — розвалені зуби, — зазначив експерт.

Тефлон і стафлон, за його словами, теж небезпечні, оскільки стафлоновий і тефлоновий пил здатний осідати в печінці і нирках. Досить два рази перегріти дешеву сковороду, щоб пил почав «відскакувати» і став небезпечним, але ж ми, дійсно, часто перегріваємо сковороди.

Малаховський рекомендує вибирати керамічні сковороди, а також посуд з блакитної сталі і чавуну. Він підкреслив, що чавунні сковороди коштують до 700 гривень, а «дешевше 500 гривень нормальну сковороду не купити».

Читайте також:  Популярний ранковий напій, який може продовжити життя

Якщо до сковороди почала прилипати їжа, її потрібно терміново викидати, вказав фахівець, тому що, за його словами «мікротріщини — це зло».

Найнебезпечніші столові прилади – з алюмінію, так вони порушують структуру зубів, сказав Малаховський. І навіть якщо вдома у вас інші виделки і ложки, то в багатьох недорогих кафе вони саме алюмінієві.

Експерт зазначив, що потрібно кілька років, щоб алюміній зруйнував зуби, тому якщо ви лише іноді обідаєте в їдальні, використовуючи алюмінієві прилади, то нічого страшного.

Відомо також, що тефлон починає випаровуватися з поверхні посуду вже при 200 ° С. Вплив парів тефлону на організм людини недостатньо вивчений, однак відомі випадки хворобливої реакції у працівників підприємств, що виробляють тефлонову посуд.

Читайте також:  До чого призводить дефіцит магнію?