Як повідомляє видання NEJM, підсумки випробувань нового лікарського препарату зилебезірана продемонстрували, що лише одна його ін’єкція здатна знизити підвищений кров’яний тиск у гіпертоніків одразу на півроку.

Зілебезіран створений американською компанією Alnylam. Його вводять у організм як ін’єкції.

Від гіпертонії страждають майже 40% жінок та чоловіків:

– Гіпертоніки змушені постійно приймати пігулки, – розповіли експерти. – Більше половини пацієнтів із підвищеним кров’яним тиском відмовляються від прийому ліків, що обертається непостійністю у процесі контролю артеріального тиску та збільшує ризик інсультів, деменції та інфарктів.

Міжнародна команда вчених організувала ранні клінічні випробування ліків одразу у чотирьох центрах Британії.

Читайте також:  Вісім побічних ефектів вживання газованої води

У дослідженні взяли участь 107 пацієнтів, які страждали на гіпертонію.

80 із них отримали одноразову ін’єкцію зилебезирана підшкірно, а 32 – плацебо без будь-яких активних інгредієнтів.

Аналіз продемонстрував, що у пацієнтів, які отримували реальний препарат, артеріальний тиск систоли помітно знизився. Процес зниження продовжувався протягом 6 місяців.

Систолічний артеріальний тиск зменшився більше ніж на 10 мм рт. ст. при дозі 200 мг та більше, ніж на 20 мм рт. ст. при дозі 800 мг.

Препарат функціонує, запобігаючи виробленню ангіотензину — гормону, що звужує кровоносні судини. Це провокує збільшення артеріального тиску.

– Нового класу ліків для лікування підвищеного кров’яного тиску за останні 17 років взагалі не було зареєстровано, – пояснили автори. – Такий новий підхід дозволить покращити контроль артеріального тиску протягом 24 годин. Ефект зберігатиметься до 6 місяців після 1 ін’єкції.

Читайте також:  Лікар рекомендує засіб від мігрені, який не має побічних ефектів