Хоча процес старіння зупинити неможливо, є кілька способів, які допоможуть продовжити життя. Вчені вже довели, що на довголіття має прямий вплив спосіб життя і, зокрема, раціон харчування. Ось чому важливо позбутися від шкідливих харчових звичок, здатних зістарити організм набагато швидше.

Лікар-дієтолог Джоан Іфланд розповіла, що однією з найнебезпечніших вважається регулярне вживання в їжу ультраоброблених продуктів, пише Infozoid.

“Багато фізичних, психічних, емоційних та поведінкових розладів можуть бути пов’язані з вживанням таких продуктів. Було показано, що вони знижують функцію клітин і викликають порушення в роботі мозку, втому, здуття живота, високий кров’яний тиск, біль в суглобах і багато іншого”, – зазначила Іфланд.

Читайте також:  Лікар назвав головну помилку у наданні допомоги людині з інсультом

Наприклад, вчені з Університету Наварри (Іспанія) виявили зв’язок між споживанням ультраоброблених продуктів і прискореним зменшенням довжини теломер, які є головним індикатором старіння.

Інший огляд, опублікований в журналі Nutrition, показав, що часте споживання таких продуктів провокує розвиток різних хвороб, гіпертонію, метаболічний синдром, діабет, рак молочної залози, а також серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News