Ознаки пухлини головного мозку різняться в залежності від її конкретної ураженої частини, і деякі з них мають на увазі зміни в поведінці людини.

Виникнення пухлини мозку означає, що в якійсь частині цього органу стався клітинний збій – клітини почали розмножуватися анормальним, неконтрольованим чином.

“Симптоми пухлини головного мозку розрізняються залежно від розташування конкретного ураження в органі, і деякі з них можуть вплинути на вашу поведінку”, – повідомляють фахівці організації Cancer Research UK.

За словами експертів, ознаки утворення в мозку можуть розвиватися поступово протягом декількох місяців або навіть років (якщо пухлина росте повільно). Але також можливий сценарій, коли пухлина прогресує в своєму розвитку дуже швидко – відповідні симптоми можуть виникнути протягом декількох днів.

Читайте також:  Вікова смертність після щеплень від ковіду різко змінюється

Експерти уточнюють, що загальні ознаки пухлини головного мозку включають психічні або поведінкові зміни – наприклад, можуть виникнути проблеми з пам’яттю або зміни особистості.

“Ви можете помітити самі або оточуючі помічають, що ви перестали бути собою, ваша особистість змінилася. Вам також може бути важко думати, міркувати”.

Деякі люди при виникненні пухлини мозку відчувають підвищену сонливість або втрачають свідомість. Серед інших ймовірних ознак патології-судоми, постійне нездужання, прогресуюча слабкість або параліч одного боку тіла, а також проблеми із зором або мовою.

Що стосується головного болю, якщо він проявляється як єдиний симптом, то навряд чи є ознакою пухлини головного мозку. Але фахівці дають таку пораду:

Читайте також:  Неправильне миття рук може загрожувати онкологією, попередила дерматолог

– Потрібно звернутися до лікаря, якщо головний біль супроводжується нудотою, чого у вас раніше не було, або він будить вас ночами, а також якщо на додаток до нього виникають проблеми з очима.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News